Badania stali      

Jeśli chcesz zapobiec pomyłkom co do jakości materiałów przychodzących i wychodzących, przeprowadź weryfikację materiałów i kontrolę jakości przy wykorzystaniu naszego HITACHI PMI-MASTER Pro2 do mobilnej kontroli metali. PMI-MASTER Pro2 to idealne urządzenie dla firm zajmujących się obróbką metali poszukujących mobilnego i solidnego analizatora. Optyczny spektrometr emisyjny (OES) oferuje wyjątkowo długą żywotność baterii i najwyższą precyzję wyników. Preinstalowana baza danych GRADE to największa na rynku baza danych metali, która umożliwia szybką i łatwą identyfikację gatunków. Oferuje ponad 12 milionów rekordów dla 339 000 materiałów z 69 krajów i norm – bez czasochłonnych poszukiwań w katalogach norm i gatunków. PMI-MASTER Pro2 potrafi analizować dowolne próbki nawet o skomplikowanych kształtach i nieregularnej geometrii , druty (o grubości min. 1 mm) z uniwersalnym adapterem lub z uszczelką gumową do wklęsłych i wypukłych powierzchni. Do pomiarów wykorzystujemy sonde UVTOUCH, która umożliwia nam wykrywanie niskiego poziomu węgla, fosforu, siarki, bor, arsen i cyny w stalach niskostopowych i nierdzewnych. Oferuję także separację klasy L i azot w stalach duplex. Sonda zawiera ekran ułatwiający przeglądanie analizy wyników i sterowanie głównymi funkcjami spektrometru. Rozszerzony zakres długości fali optyki sondy – 165 do 210 nm.

Dodatkowo oferujemy wykonanie badania rozciągania wg PN-EN ISO 6892-1:2016-09 wraz z określeniem parametrów: siły maksymalnej (Fm), górnej i dolnej granicy plastyczności (Re) wytrzymałości na rozciąganie (Rm), wydłużeniu przy zerwaniu (A); oraz próby zginania wg normy PN-EN ISO 7438-2016-03. Maszyna wytrzymałościowa WAW-1000D-HS, którą posiadamy jest o maksymalnym obciążeniu 1000 kN i klasie dokładności 1 zgodnie z normą PN-EN ISO 7500-1. Dzięki zestawom różnych zacisków szczęk hydraulicznych maszyna może rozciągać i badać wytrzymałość na rozciąganie elementów płaskich (w tym spawów), oraz prętów o maksymalnej średnicy 60 mm.

 

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close