Georadar

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem pomiarowym do dokładnego mapowania infrastruktury podziemnej, rozpoznania gruntu, warunków geologicznych i konstrukcji nawierzchni. Ilość anten jakie posiadamy pozwala nam na kompleksowe wsparcie inwestycji w szerokim zakresie pomiarów. Obecnie posiadamy najwięcej różnego typu anten w Polsce włoskiego producenta INGEGNERIA DEI SISTEMI s.p.a ( IDS GeoRadar ), który jest Światowym Liderem w wieloczęstotliwościowych, wielokanałowych systemach radarów penetracyjnych (GPR).

Nasz kompletny zestaw RIS MF HI-MOD to 4 anteny, które są rozwiązaniem na przemysłową skalę. System modułowy pozwala na konfigurację georadaru od 1 do 4 anten, które łączone są szeregowo w trybie plug & play. Dodatkowym atutem tego zestawu jest to, że każda antena pracuje na podwójnej częstotliwości 200 i 600 MHz co poprawia zasięg badania i rozdzielczość obrazu.

Do zastosowań w geologii, geotechnice i ochronie środowiska (oprócz wspomnianego wcześniej zestawu RIS MF HI-MOD) wykorzystujemy w razie potrzeb zestaw RIS ONE z anteną o niskiej częstotliwości TR 80 (80 MHz, antena bistatyczna). Z powodzeniem możemy używać go do badań podłoża skalnego i profilowania litologicznego, lokalizacji pęknięć i pustek, wyznaczania poziomu wód gruntowy, poszukiwania złóż, lokalizacji zawodnień, stref zanieczyszczonych itp. Cechą charakterystyczną zestawu RIS ONE jest jego największa głębokość penetracji gruntu i najlepsza jakość danych, dzięki nowoczesnej cyfrowej technologii opatentowanej przez IDS. Dzięki tej antenie o stosunkowo niskiej częstotliwości możliwa jest analiza podłoża, przy sprzyjających warunkach pomiaru, do głębokości kilkudziesięciu metrów.

Posiadamy również antenę otworową 150 MHz (BH 150). Otworowa metoda geradarowa BGPR (ang. Borehole Ground Penetreting Radar), jest jedną z metod geofizycznych służących do pozyskiwania informacji o budowie i właściwościach ośrodka geologicznego. Zakres zastosowań BGPR można scharakteryzować w następujący sposób:
- identyfikacja zaburzeń geologiczno – tektonicznych,
- lokalizacja pustek i stref rozluźnień,
- lokalizacja podziemnych obiektów infrastruktury budowlanej oraz innych obiektów,
- rozpoznanie zawodnienia oraz przepływu zanieczyszczeń w ośrodku geologicznym,
- kontrola stateczności obiektów geoinżynierskich (zapór wodnych, tuneli i innych obiektów podziemnych).
Pomiary BGPR możemy przeprowadzić w otworach wypełnionych wodą lub płuczką.
Metoda BGPR posiada możliwość szybkiego, natychmiastowego obrazowania wyników pomiarów nawet do głębokości 40 metrów.

ALADDIN to nasza najmniejsza antena o częstotliwości 2x2 GHz. Jest to zaawansowany georadar do nieinwazyjnych badan konstrukcji budowlanych, który świetnie sprawdza się do obrazowania trójwymiarowych płytkich i głębokich zbrojeń w betonie, badania betonu pod kątem lokalizacji pęknięć lub lokalizacja pustek, rur i kabli w ścianach i podłogach.

Uzupełnieniem oferty jest najnowszy i najszybszy georadar do oceny stanu technicznego dróg RIS HI-PAVE. Posiadamy nowoczesne anteny typu HORN (air launched) nie wymagającej kontaktu z podłożem, o częstotliwości 1GHz i 2GHz do dokładnego badania warstw asfaltowych i podbudów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zapewnić ciągłe skanowanie, bez konieczności zamykania i utrudniania ruchu, jednocześnie zachowując wysoką rozdzielczość wykonanych profili.

RIS HI-PAVE jest dedykowany następującym zastosowaniom:
- Pomiar grubości pakietu warstw asfaltowych,
- Ocena stanu nawierzchni oraz warstw podbudowy,
- Detekcja pustek i rozwarstwień,
- Lokalizacja pęknięć i określenie niewłaściwych połączeń między-warstwowych,
- Określenie stref zawodnionych,
- Ocena stanu pasów startowych lotnisk i obiektach mostowych,
- Pomiary grubości asfaltu lanego na obiektach mostowych.

Wykorzystujemy licencję na oprogramowanie przetwarzające IDS GRED/3D UTILITIES oraz ROAD DOCTOR firmy ROADSCANNERS.
Program IDS GRED/3D UTILITIES to zaawansowane oprogramowanie opracowane specjalnie do szybkiego i efektywnego przetwarzania i interpretacji danych georadarowych.
Zawiera zestaw narzędzi ułatwiających interpretację danych dla całego zestawu anten, które posiadamy.
RIS-K2 Fast Wave to wysokiej klasy program, służący do zbierania danych georadarowych, wstępnego ich przetwarzania oraz wizualizacji danych w trakcie pomiaru. Dodatkowo Fast Wave to najszybsza z dostępnych na rynku cyfrowa jednostka sterująca, charakteryzująca się wysokim współczynnikiem składania, pozwalającym na zwiększenie głębokość pomiaru.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close